Porada dodana: czw. 11, 2021
Przegląd zamków do drzwi dostępnych na rynku.

Każdemy z nas zależy na tym aby czuć się bezpiecznie w swoich "czterech ścianach". Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa stawiamy na różne dostępne na rynku rozwiązania w postaci: systemów, alarmów, drzwi antywłamaniowych, monitoringu oraz innych możliwości "ochrony". Podstawową formą zabepieczenia mienia są dobre antywłamaniowe drzwi z nowoczesnym, skutecznym zamkiem. Rozwiązań na rynku jest bardzo dużo. Przedstawiamy najbardziej popularny podział ze względu na rodzaj zastosowane zamka w drzwiach.


Zamki wpuszczane - tradycyjne

Zamki wpuszczane to bardzo znane wszystkim rozwiązanie powszechnie stosowane w większośc drzwi. Na rynku mamy różne warianty tego rozwiązania - w tym bardzo nowoczesne - bezkluczowe opcje tego zamka, które są coraz częściej stosowane w naszych domach, Najbardziej tradycyjne warianty są najczęściej spotykane w pomieszczeniach gospodarczych oraz starych drzwiach. Najnowsze wersje zamków wpuszczanych to opcje: magnetyczne oraz elektryczne. Są to stosunkowo bezpieczne rozwiązania, które dosyć skutecznie zabezpieczają przed nieproszonymi gośćmi. Tego typu zamki można z powodzeniem zastosować w drzwiach: antypanicznych, pożarowych oraz ewakuacyjnych w budynkach publicznych czy biurach. Rozwiązania opierające się o zamki wpuszczane zyskują miano coraz bardziej niezawodnych, a ich trwałość wynosi do 250 000 cykli! Świadczymy usługę serwisu, naprawy oraz wymiany tego typu zamków w każdych drzwiach.


Zamki wierzchnie - typu "łucznik"

Zamki wierzchnie to podstawowe zabezpieczenie znane nam wszystkich jako zewnętrzny mechanizm przykręcony do drzwi. Zamki te pozwalają na przekręcenie pokrętła rygla, który zamyka drzwi i tym samym blokuje możliwość otworzenia drzwi. Zamki wierzchnie są najbardziej popularnym rozwiązaniem występującym domyślnie w praktycznie wszystkich drzwiach. Przy wyborze zamka najważniejsza jest jego jakość. Zamek musi być wykonany z jak najwyższej klasy wytrzymałych materiałów, odpornych na mocne uderzenia i szarpnięcia. Zamki tego typu są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu jest możliwość dopasowania wyglądu do swoich preferencji. Zamki wierzchnie są bardzo wygodne, dzięki możliwości zamknięcia drzwi od wewnątrz bez używania klucza. Pokrętło, którym zasuwa się rygiel zamontowane jest bezpośrednio na drzwiach. Naprawiamy, wymieniamy i serwisujemy wszelkiego typu zamki wierzchnie.


Zamki wielopunktowe - antywłamaniowe

Jakiś czas temu bardzo dużą popularność uzyskały zamki wielopunktowe nazywane potocznie zamkami antywłamaniowymi. Są to doskonałe produkty zwłaszcza do drzwi metalowych. Gwarantują duży poziom bezpieczeństwa. Otworzenie zamka antywłamaniowego bez użycia klucza nie jest prostym zadaniem, wymaga sporo czasu i umiejętności oraz odpowiednich narzędzi, co mocno ogranicza pole manewru dla potencjalnego włamywacza. Dzięki tym właściwościom zamki antywłamaniowe cieszą się bardzo dużą popularnością oraz dobrą opinią wśród użytkowników.

Zamków na rynku jest bardzo dużo. Producenci prześcigają się w różnych rozwiązaniach, patentach i innowacjach. Pamiętajcie, że w przypadku problemu z zamkniem, kiedy wymagany jest serwis, naprawa, wymiana... warto zgłosić się do nas, ponieważ robimy to sprawnie i profesjonalnie.

Ślusarz Warszawa

Pamiętaj, pomożemy Ci w kwestiach: awaryjne otwieranie i naprawa zamków, awaryjne otwieranie samochodów, serwis zamków i drzwi, naprawy po-włamaniowem, montaż zamków, wymiana zamków, serwis sejfów, naprawa pilotów do aut, pogotowie ślusarskie - wszystko w Warszawie i okolicach.